ИЛИНДАНСКИ ДАНИ У ЈАЊИ (видео)

И овог љета Господњег, 02.августа, молитвено и свечано је прослављена храмовна слава цркве Светог пророка Илије и Мјесне заједнице у Јањи.

Прослава је почела вечерњим богослужењем са акатистом Светом пророку Илији.

Након вечерњег богослужења уприличена је свечана академија поводом храмовне славе. Академију је отворио, и одржао поздравно слово, протојереј-ставрофор Драган Пејчић.

У наставку је изведен сплет народних игара у извођењу СКУД-а ''Јања'' ( Ново Насеље-Јања) и СКУД-а ''Којчиновац-Глоговац'', као и мини концерт музичког састава ''Стара прича" из Бијељине, чији је вођа састава поријеклом из Јање.

Свечаности су настављене на дан празника Светом Литургијом, свечаном Литијом кроз Јању и резањем славских колача са кумовима.

Ове године Часни крст на челу Литије је носио г. Недељко Ћорић из Бијељине, а за кумове су изабрани градоначелник Бијељине г. Мићо Мићић и г. Дарко Митрић из Бијељине.

Након ломљења славског колача, приређена је славска трпеза љубави, за све присутне вјернике и госте, од стране црквеног одбора са кумовима и свештеницима јањских парохија.

јереј Дражен Шљокић

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ЛИТИЈА ЈАЊА ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ НЕДЕЉКО ЋОРИЋ