Гост из Уганде у посјети манастирима и црквама Епархије зворничко-тузланске

У сриједу 3. недјеље по Духовима, 20. јуна 2018. године, ђакон Емануил Камања, клирик Александријске патријаршије из Уганде, посјетио је манастир Тавну.

Драгог госта из далеке афричке земље дочекала је игуманија Марта са сестринством те духовник манастира архимандрит Лазар (Кршић).

У току дана, ђакон Емануил је посјетио и манастирe Папраћу и Ловницу.

У манастиру Папраћа, госта је дочекао архимандрит Николај, настојатељ манастира са братством.

Касније, истог дана, ђакон Емануил је посјетио и манастир Ловницу, посвећен светом великомученику Георгију. Поред игуманије манастира, Јоване, у манастиру је госта дочекало сестринство и духовник манастира јеромонах Јован (Радић).

Сутрадан, на дан празновања Светог великомученика Теодора Стратилата, гост из Уганде је стигао у посјету граду Добоју, гдје су га срдачно дочекали локални свештеници. Камања је у њиховој пратњи посјетио цркву у Добоју, задржао се у разговору, а на крају је скупљен и одређен прилог као помоћ православној мисији у Уганди.

Други дио дана је био одређен за посјету манастиру Светог Николаја на Озрену, гдје је госта дочекао јеромонах Серафим испред Управе манастира и монах Саво.

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА УГАНДА АФРИКА АЛЕКСАНДРИЈСКА ЦРКВА