Архијерејска литургија у Братунцу

Данас, 05. новембра, када молитвено прослављамо успомену на Светог апостола Јакова, првог епископа Јерусалимског, Свету Архијерејску литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Братунцу служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј ставрофор Душан Спасојевић, архијерејски намјеник сребреничко-подрињски, протосинђел Методије, игуман манастира Сасе, протојереј ставрофор Љубиша Вујичић, парох милићки, и протојереј ставрофор Борислав Тодић, парох прве парохије братуначке.

Преосвећени Владика је у својој бесједи позвао на хришћанску саосјећајност међу народом.

„Треба да чувамо своју унутрашњу врлину, своју Светост, а да идемо ка вјечности. Тада ће Бог дати свима по њиховој заслузи. Увјек морамо гледати ка вјечности, ка вјечном животу и суду Божијем“, рекао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

На Светој литургији је био присутан велики број вјерног народа од којих су многи приступили Светој чаши и кроз Свету тајну причешћа се сјединили са Васкрслим Господом.

Епископ Фотије је поводом своје прве канонске посјете братуначком храму Успења Пресвете Богородице поклонио копију чудотворне иконе Богородице Почајевске.

Након Свете литургије уприличена је трпеза љубави.

БРАТУНАЦ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ