САВИНДАН У БРЧКОМ

У навечерју празника Светога Саве, у орагнизацији СПКД „Просвјета“ Брчко, одржано је књижевно вече, те представљена изложба икона и калиграфских радова полазника Школе црквене умјетности „Небеска Царица“ која дјелује при Црквеној општини Брчко.

За ово прилику, о животу и дјелу Првог архиепископа српског говорио је ђакон Бојан Крстановић, а присутни су могли да погледају и изложбу старих богослужбених књига брчанског Саборног храма које датирају из 18. и 19. вијека.

Прослава Савиндана настављена је 27.1.2022. године, служењем литургије у храму Успења Пресвете Богородице у Српској Вароши. Као и претходних година, у славу Божију и част Светога Саве, ломљењем  славских колача своју славу обиљежили су ђаци и просвјетари, те СПКД „Просвјета“ Брчко.

У знак поштовања лика и дјела Светитеља Саве, предшколци и основци  су својим рецитацијама увеличали овај велики дан васцијелог рода нашег, а свој присутној дјеци подијељени су пригодни пакетићи.

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ИЗЛОЖБА БРЧКО СРПСКА ВАРОШ