ВИДОВДАН - СЛАВА ГРАДА БРЧКО

У брчанском Саборном храму Успења Пресвете Богородице на Видовдан служена је Света Литургија поводом славе града Брчко.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Славка Максимовића, Стокана Ћирковића, Драгана Тодоровића, Вујадина Станишића, протонамјесника Милорада Зарића и протођакона Жељка Секулића.

Након литургије, градским улицама свечано је прошла Литија, а служени су и помени - код Споменика браниоцима Брчког као и код Добриног споменика у Градском парку - свим уснулим војницима и цивилима који су своје животе положили бранећи вјеру православну.

У порти храма је након литије преломљен славски колач са предсједником Скупштине Брчко дистрикта, господином Синишом Милићем.

ВИДОВДАН ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ПАРАСТОС ПОМЕН БРЧКО СИНИША МИЛИЋ