ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО НОВА ЗВОНА У МЕЂАШИМА

Његово преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је јутрос у Теодорову суботу, 20. марта, Свету архијерејску литургију у Међашима код Бијељине.

У Теодорову суботу Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог архангела Гаврила у Међашима.

Преосвећеном владици саслуживали су: протојереј-ставрофор Љубо Богдановић,архијерејски намјесник бијељински; јереј Младен Пантић, парох парохије међашанско-трњачанске и протођакон Богдан Стјепановић уз велики број дјеце и вијерног народа који су приступили Светој тајни Причешћа.

Честитајући празник који прослављамо у спомен на догађај који је у вези са светим Теодором Тироном (регрутом) и почетак поста, у пригодној бесједи Преосвећени владика захвалио се приложницима данас освештаних звона као и свему народу који активно учествује у животу и мисији наше Цркве, те подсјетио вјернике да се - поготово у вријеме поста - старају већма о духовним трпезама него земаљским. Да посјећују Цркву своју чувајући вјеру православну и светосавље. Посебно да се чувамо од новокомпонованих идеја и западноевропских наметнутих обичаја који се све више промовишу у нашем друштву преко разних средстава информисања.

''Постимо, драга браћо и сестре и Богу се молимо. Постимо да будемо добри и честити људи. Да будемо људи бољи него што смо јуче били. Да слабости које имамо превазилазимо управо постом, молитвом и светим Причешћем. На тај начин постајемо слични светитељима. И они су били обични људи, али су подвигом вере, љубави, молитве и трпљења достигли да их фрескопишемо у нашим храмовима'' – поучио је Епископ Фотије у својој бесједи.

У току Свете Литургије, по заамвоној молитви Преосвећени владика освештао је три нова звона за храм у Међашима а приложнике одликовао архијерејском похвалницом.

Нова звона за храм су приложили Младен и Радмила Симић из Међаша (мало звоно); браћа: Милорад, Жарко и Борисав Ђорђић(средње звоно) те Петар Секулић, Милорад Мишић и Милутин Лазић са синовима Бранком и Љубишом (велико звоно).

Посебно - за велику помоћ и љубав у изградњи Светога храма у Међашима - архијерејском похвалницом одликовани су господа Добривоје Милановић и Златан Лазаревић из Међаша.

​Парохијског свештеника јереја Младена Пантића Епископ Фотије одликовао је достојанством протонамјесника.

ТЕОДОРОВА СУБОТА ОСВЕЋЕЊЕ МЕЂАШИ