ПОСЈЕТА ДЈЕЧИЈЕМ ОДЈЕЉЕЊУ ОПШТЕ БОЛНИЦЕ У ЗВОРНИКУ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а под покровитељством епархијске Добротворне организације „Тројеручица“, Светосавска омладинска заједница из Зворника обишла је малишане који леже на дјечијем одјељењу Опште болнице „Свети Лука“ у Зворнику.

Повод за посјету била је прослава празника посвећеног најмлађим парохијанима - Дјетињци.

Послије Свете Литургије, на којој се Светим Тајнама Христовим причестио довољан број дјеце и одраслих, уз поштовање свих препоручених превентивних епидемиолошких мјера, уприличено је скромно послужење за све присутне и уручени пакетићи најмлађим парохијанима.

Знајући да су звук звона са наше светиње чули и малишани из оближње градске болнице, који сигурно жале што нису у топлом родитељском дому, одмах након службе са пакетићима смо се упутили до њих да и они осјете да се у болести и данима које проводе без тјелесних родитеља увијек могу ослонити на духовне родитеље и мајку Цркву која зна, а ава Јустин нам то и свједочи, да је дијете парче неба на земљи. Оно што читамо код Достојевског да „дјеца лијече човјечију душу“ сви присутни осјетисмо, угледавши њихову радост док су нас и њихове поклоне гледали из изолованог дијела педијатријског одјељења. Дух Свети у њима налази чисти сасуд за своје обиталиште а ми се од њих много чему можемо научити јер је таквих „Царство Небеско“.

У наредним данима на сличан начин ћемо прославити Материце и Оце и трудити се да, чинећи добра дјела, што достојније дочекамо Рођење Витлејемског Богомладенца, Господа нашега Исуса Христа.

координатор СОЗ-а
протојереј Милош Зекановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ЗВОРНИК БОЖИЋНИ ПОСТ БОЛНИЦА ЗВОРНИК