ТРАДИЦИОНАЛНО ПРИЧЕШЋЕ ОСНОВАЦА У ПЕЛАГИЋЕВУ

На дан светог свештеномученика Харалампија, ученици ОШ ''Васо Пелагић'' из Пелагићева, са својим вјероучитељем протојереј-ставрофором Миодрагом Каиновић , директорицом Олгом Лазић те већином наставника, су пришли светој Чаши и причестили се.

Традиционално, у нашој школи, већ десетак година за вријеме Васкршњег и Божићњег поста ученици долазе на причешће.  Православна вјеронаука која се учи у учионицама најбоље се показује на дјелу, у светом храму.

Данас је око 200 ученика наше школе ( од укупно 260 ) приступило Причешћу.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Драган Петровић, који је пре причешћа поздравио све ђаке, захвалио им се у име своје што су данас дошли у свети храм, да покажу своју вјеру на дјелу. После причешћа Црквена општина Пелагићево је све ђаке наградила са посним сендвичима, а све у знак захвалности за њихов труд и сјећање на овај дан. Жеља нам је да дјечица запамте ове тренутке и да данас-сутра када буду родитељи и они своју дјецу припремају постом и  молитвом за свето причешће, те да им свети храм и вјеронаука остану у лијепој успомени.

Вјероучитељ
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић