ПРОТОЂАКОН БОЈАН ЧЕЧАР О ИК „СИНАЈ“ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

Протођакон Бојан Чечар, главни и одговорни уредник Издавачке куће „Синај“ Епархије зворничко-тузланске за Радио „Слово љубве“ представио је рад и издања ове издавачке куће усмерене ка ширењу мисије православне цркве на овим просторима.

„Препоручујемо неколико књига које се тичу Светог Фотија Цариградског, као и монографију Владике Фотија и његове песме – две књиге „Песма осмом дану“ и „Вечност ми треба“.  Он их пише готово на дневној бази и надамо се да ће ускоро бити још нека. „Православље религија будућности“ Серафима Роуза је, такође, добро штиво које би помогло људима у изналажењу правог пута. Такође, издали смо књигу о Георгију Флоровском „Руски интелектуалац и православни богослов“ Ендрјуа Блејна, са много интересантних података из живота оца Флоровског“, представио је ђакон Бојан Чечар.

Издавачка кућа „Синај“ Епархије зворничко-тузланске у току године издаје и четири броја часописа „Животворни источник“ са текстовима који обухватају најосновнија питања православне вере и морала. Постоји и  часопис „Православни основац“, који је до сада такође имао четири броја и усмерен је пре свега на основце, прати градиво основне школе и проширује знања која деца прате на часовима.

У разговору за Радио „Слово љубве“ протођакон Бојан Чечар је представио Уређивачки одбор ових часописа и истакао несебичну помоћ и подршку Владике Фотија. Такође, истакао је изузетно лепу сарадњу са монахињама из манастира Светог Василија Острошког у Бијељини. Игуманија ове свете обитељи Матрона Брдар аутор је књига: „Дај ми своје срце – православна вера и савремена психологија“ и „Срце ми чисто саздај Боже – Приручник за самосагледавање“.

Уколико желите да ступите у контакт са Редакцијом часописа "Животворни источник ", то можете учинити путем електронске поште: [email protected]

У наставку послушајте разговор са протођаконом Бојаном Чечаром, главним и одговорним уредником Издавачке куће „Синај“ Епархије зворничко-тузланске, који је забележила Сања Пановић.

Протођакон Бојан Чечар о Издавачкој кући „Синај“ Епархије зворничко-тузланске

Извор: Радио "Слово љубве"

ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ