СЛАВА ХРАМА У СРНИЦАМА

Прије Одбрамбено-отаџбинског рата село Срнице, општина Сребреник, имало је преко 380 српских домова, а данас, након годинâ рата и егзодуса православног живља са ових простора, оно броји тек 23 православна домаћинства, углавном старијих мјештана.

Они су се, предвођени својим свештеником, у прву недјељу у мјесецу новембру окупили да прославе славу храма у своме селу, посвећеног Светој великомученици Недјељи.

Храмовна слава прослављена је служењем Свете Литургије и ломљењем славског колача.

Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Перо Танацковић, за вријеме чијег службовања на овој парохији је и подигнут овај храм 1989. године, те свештеници: протојереј-ставрофор Жељко Ђурица, јереј Николај Тодоровић и јереј Синиша Пајкановић, тренутни парох ове парохије, уз саслужење часног ђакона Александра Танацковића.

Кум овогодишњег славља био је др Перо Новаковић из Модриче, који је поријеклом из овог села.

Ђакон Бошко Максимовић

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТА НЕДЈЕЉА ШПИОНИЦА СРЕБРЕНИК СРНИЦЕ