Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије у манастиру Тавни

У недељу двадесету по Духовима 22.10.2017. г., древна Немањићка задужбина манастир Тавна је почаствована првом Архијерејском Литургијом новоизабраног Епископа зворничко-тузланског Г.Фотија, ово је уједно и прва Архијерејска Литургија Епископа Фотија у манастирима његове нове Епархије.

На Светој Архијерејској Литургији саслуживали су: умировљени Епископ Константин, архимандрит Лазар(Кршић), архијерејски намјесник угљевичко-јањски протојереј-ставрофор Драган Пејчић, протојереји-ставрофори Цвико Мојић, Цвико Ђукић и протођакон Богдан Стјепановић. Светој Литургији је присуствовао велики број вјерника.

Епископ Фотије је у својој бесједи поздравио игуманију Марту са сестринством њеним, молитвама Богу да се ова обитељ умножи.

Епископ Фотије је подсјетио присутне о великој важности ове светиње у историји овог краја и уопште за нашу свету Цркву.

Након трпезе љубави, коју је приредила игуманија Марта са сестринством, Епископ Фотије је посјетио и монашко гробље са гробљанском црквом Св.апостола Марка.

МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН