МИХОЉДАН - ДАН И КРСНА СЛАВА ОПШТИНЕ ПЕТРОВО

СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПЕТРОВУ
Дана 12. октобра 2020. године Господње када Света Црква прославља Преподобног Киријака Отшелника , у храму Покрова Пресвете Богородице у Петрову Свету Архијерејску Литургију служио је Архипастир Епархије зворничко-тузланске господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су архимандрит Гаврило (игуман манастира Озрен), протојереј-ставрофор Стево Јовић (архијерејски намјесник тузлански), протојереј Драган Михајловић, јереј Јеленко Лазић и протођакон Богдан Стјепановић.

Надлежни свештеник јереј Јовица Лазаревић топлом добродошлицом дочекао је Епископа Фотија благодрећи владици што је указао част те посјетио ову парохију на Озрену.

Владика је произњео богонадахнуту беседу, поучавајући присутни народ ријечима Божијим.

Служен је парастос за све пострадале који су своје животе положили у Одбрамбено-отаџбинском рату.

Након Свете Литургије Епископ Фотије додјелио је Архијерејске грамате заслужним  приложницима који су помогли изградњу црквене сувенирнице чија ће имена остати уписана у историји овога Храма, али и уписана у невидљиву  књигу вјечних добара Царства Небеског.

Архијерејске грамате заслужним граматом одликовани су: Општина Петрово, господин Јеленко Недељковић, господин Миленко Недељковић, Ђорђо Моћић из Петрова, господин Радислав Јовић из Калуђерице.

После Литургијског сабрања владика је освештао парохијски дом, након чега је уприличена трпеза љубави.

Преподобни Киријак Отшелник је дан и крсна слава Општине Петрово, владика Фотије је посјетио општинску управу гдје је благословио крсни колач и славско жито.

КИРИЈАК ОТШЕЛНИК МИХОЉДАН ГРАДСКА СЛАВА ПЕТРОВО ОЗРЕН НАЧЕЛНИК ОЗРЕН ПЕТКОВИЋ