ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ПЕЛАГИЋЕВУ - ХУМАНОСТ НА ДЈЕЛУ

Црквена општина Пелагићево већ једанаест година организује Светосавско вече, у славу на Светог Саву.

Тако је било и ове године када је у Дому културе, 26. јануара, под покровитељством општине Пелагићево прослављен овај велики српски светитељ.

У програму су учествовали  чланови етно групе ''Ива'' из Добоја, хор ''Свети Роман Мелод'' из Брчког те културна друштва из Боботе (Хрватска), Бољанића, Брчког и наравно из Пелагићева.

О Светом Сави говорио је свештеник Александар Рељић из Брчког, а све присутне су поздравили Начелник општине г. Симо Стакић и свештеници Миодраг Каиновић и Алекса Сунарић.

Ове године Светосавско вече је било и хуманитарног карактера, јер је Црква покренула акцију изградње породичне куће Стевки и Драгану Митровић из Самаревца.

Те вечери је сакупљено 2.000КМ а укупно до сада око 12.000КМ.

На дан празника Светог Саве у храму Светог пророка Илије свету Литургију су служили архимандрит Нифонт из манастира Богоштице, те протојереји-ставрофори Мирослав Бабић и Миодраг Каиновић.

Послије свете Литургије о животу и дјелу Светог Саве говорио је архимандрит Нифонт, након чега су присутни прешли за трпезу љубави коју је припремио кум славе Ђорђа Ристић. Кумство за следећу годину је преузео Драган Бискуповић из Пелагићева.

Радници  и ученици   ОШ ''Васо Пелагић'' су такође заједно са својом Црквом славили Светог Саву. Чули смо пјесмице о Светом Сави, које су припремила школска дјеца, њих 50,  а поклон дар им је већ другу годину припремила Стана Ђорђић из Пелагићева.

Нека би дао Господ Бог и Свети Сава, да се настави традиција јединства, Цркве, Школе и Општине јер то је жеља и порука Светог Саве свим Србима јер: „Само слога Србина спасава“.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

СВЕТИ САВА АКАДЕМИЈА ПЕЛАГИЋЕВО НАЧЕЛНИК СИМО СТАКИЋ ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД