ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У МАНАСТИРУ СВ. НИКОЛЕ У БИЈЕЉИНИ

У четвртак, 19. децембра 2019. године, на празник Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, свечано је прослављен празник у  манастиру, посвећеном овом великом Божијем угоднику, у етно селу ''Станишићи'' у Бијељини.

Тим поводом евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, уз саслужење протојереја-ставрофора Сретена Митровића, свештеника у пензији јереја Немање Ерака и протођакона Славољуба Милошевића.

Епископ Фотије је честитао празник ктитору манастира г. Борису Станишићу и његовој породици, и поучио сабрани вјерни народ о животу, подвизима и чудима Светог Николаја Мирликијског Чудотворца и његовом молитвеном заступништву и помоћи свима вјернима који му се обраћају.

У наставку прославе Светог Николе, Епископ Фотије је у дому господина Станишића благословио и пререзао славски колач.

СВЕТИ НИКОЛА КРСНА СЛАВА МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛЕ ЕТНО СЕЛО СТАНИШИЋИ