Ученици ОШ ,,Свети Сава “ из Зворника Његош Видовић, Стефан Петровић и Лазар Петковић, као чланови екипе били су учесници првог циклуса међународног квиз такмичења о Немањићима одржаног 3.12.2019.године.

Благословом Епископа зворничко-тузланског господина Фотија, а уз подршку и руководство Мисијског фонда наше епархије, школе и вјероучитеља, тест је рађен онлајн из просторија школе.

Резултати објављени од стране организатора, показују да се наша екипа као прва, од 300 екипа које су приступиле такмичењу, пласирала међу 50 најбољих и да наставља такмичење.

Међународно квиз такмичење „Немањићи“ организовано је у поводу 800 година аутокефалности Српске Цркве, а организатори су фондација „Мир Божији“ и Српска Православна Црква.

Такмичење окупља екипе из Републике Српске, Републике Србије и региона, као и српске дијаспоре у цијелом свијету.

Благодарећи Богу, молитвама светитељâ из лозе Немањића, пожелимо им успјех и 24.12.2019.године, а прије свега да свој живот наставе у истини и правди Христа Господа, која и краси ове младе светосавце.

У финално такмичење пласирали су се још тимови из: ОШ "Кнез Иво од Семберије" Бијељина,  ОШ "Вук Караџић" Бијељина, ОШ "Свети Сава" Модрича два тима, ОШ "Свети Сава" Бијељина - ПО Батковић.

Вјероучитељ Ђорђе Грујић

Повезана вијест: ЈАВНИ ПОЗИВ НА МЕЂУНАРОДНИ КВИЗ О НЕМАЊИЋИМА