ЕПИСКОП ФОТИЈE ОБИШАО РАДОВЕ НА ИЗГРАДЊИ МАНАСТИРА У ПОПОВОМ ПОЉУ

На дан успомене на Светог апостола Јакова, првог епископа Јерусалимског, 05.новембра 2019.године, мало село Попово Поље на територији Брчко дистрикта, а које је у склопу парохије ражљевачке, посјетио је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Разлог посјете је обилазак радова на изградњи манастира посвећеног Сабору архангела Гаврила који се гради у овом селу.

Поред надлежног свештеника, протојереја-ставрофора Драгана Јездића, драгог госта дочекао је и предсједник МЗ Попово Поље г. Вајо Ђокић, иначе велики трудбеник око изградње овога манастира, као и неколико мјештана Поповог Поља.

Након позитивних коментара у вези са изгледом храма и велелепног звоника, као и напретка радова на храму, Епископ Фотије је дао пар савјета око будућих радова.

Овом приликом Епископ је поклонио манастиру икону Пресвете Богородице Казањске.

Радујући се поновном сусрету испратили смо г. Епископа, остајући радосни и срећни што се једна оваква светиња гради у нашем селу.

Протојереј-ставрофор Драган Јездић

ПОМОЗИТЕ НАСТАВАК ИЗГРАДЊЕ МАНАСТИРА У ПОПОВОМ ПОЉУ
УПЛАТЕ НА РАЧУН: 5514502264666031 (Уникредит банка Бања Лука)

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ МАНАСТИР ПОПОВО ПОЉЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ДАРОВИ