ЈАЊА: ИСПРАЋАЈ ДУГОГОДИШЊЕГ ПАРОХА ЈАЊСКОГ

У двадесету недјељу по Духовима, 03. новембра 2019. године храм Светог пророка Илије у Јањи био је мали да би примио све вјернике који су дошли да испрате свог дугогодишњег пароха, протојереја-ставрофора Драгана Пејчића, који по благослову Преосвећеног Епископа зворничко-тузланског Фотија прелази на нову дужност старјешине Саборног храма у Бијељини.

Непуних двадесечетири године прото Драган службовао је у Јањи и оставио огромно духовно и материјално насљедство.

За вријеме његовог пастирског рада саграђени су храмови у Ченгићу и Модрану са светосавским домовима, гробљанске капеле у Јањи и Којчиновцу, светосавско-парохијски дом, као и пословни простор у Јањи.

Од свега наведеног један подухват проте Драгана се издваја а то је замјена темеља и генерална обнова храма у Јањи. Велики подухват замјене темеља храма и цијелокупне обнове својим добровољним радом помогао је велики број вјерника.

О духовном раду проте Драгана највише свједоче сузе свих који су дошли да га испрате на нову дужност. Велики траг у историје Јање, Којчиновца, Модрана и Ченгића оставио је отац Драган Пејчић.

Поводом овог догађаја, сада веће старјешина Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Бијељини, протојереј-ставрофор Драган Пејчић служио је свету Литургију у Јањи уз саслужење протонамјесника Александра Тешића, јереја Дражена Шљокића и Бранислава Пејчића те протођакона Игора Станковића (Епархија банатска) и ђакона Светислава Пејчића.

По завршетку Литургије прото Драган одржао је емотивну бесједу у којој је поздравио све вјернике и пожелио им милост и помоћ Божију, а протонамјеснику Александру Тешићу који преузима дужност архијерејског намјесника угљевичко-јањског и пароха јањског добородошлицу у Јању.

Парохијани су у веома емотивном тренутку за све,  проти Драгану поклонили икону Пресвете Богородице Тројеручице, за надом и молитвом да Богородица буде његова заштитница у будућем пастирском раду.

ЈАЊА