Архијерејска литургија на Бадњи дан

У сусрет празнику Рождества Господњег, на Бадњи дан, 06. јануара 2018. године, у храму светих апостола Петра и Павла у Бијељини, свету архијерејску литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, уз саслужење архијерејског намјесника бијељинског, протојереја-ставрофора Љубе Богдановића, старјешине Петропавловског храма, протонамјесника Мирана Гавриловића, протонамјесника Ненада Савића, те протођакона Славољуба Милошевића и Бојана Чечара.

Епископ Фотије је у својој бесједи поручио: ''Данас смо чули ријечи из Светог Писма, како 'нема ништа ново под сунцем' осим Господа Исуса Христа. И заиста је тако. Кроз цјелокупну људску историју прате нас немири, ратови, умирање и рађање. Једино и потпуно ново је то, да је Бог ушао у овај свијет оваплотивши се као човјек. Господ узима на себе људско тијело, а све из ралога да би спасао човјека од смрти.''

У име првог архијерејског служења у храму светих апостола Петра и Павла у Бијељини, Управа храма је у знак молитвеног сјећања, свом Епископу поклонила икону Пресвете Богородице Тројеручице.

Домаћини су се лијепо потрудили и организовали поводом велике духовне радости, прве посјете Епископа Фотија храму светих апостола Петра и Павла у Бијељини, те су позвали на трпезу љубави у Светосавски дом мноштво вјерног народа који су присуствовали литургији.

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БИЈЕЉИНА