ВЈЕРНИЦИ ПАРОХИЈА ТЕСЛИЋКИХ ПОСЈЕТИЛИ МАНАСТИР ОСТРОГ И ДРУГЕ СВЕТИЊЕ ЦРНЕ ГОРЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, вјерници парохија теслићких, предвођени протојерејем-ставрофором Миладином Вуковићем,  и ове године ишли су на поклоњење у манастир Острог и друге светиње Црне Горе и Херцеговине.

Вјерници су на ходочашће кренули, по Вазнесењу Господњем, 7. јуна 2019. године. Првог дана путовања посјетили су манастир Дола, метох Пивског манастира, и поклонили се моштима пивских мученика страдалих у Другом свјетском рату. На овом мјесту је за само један сат, прије тачно седамдесет шест година, мученички пострадало 522 невине жртаве, од којих 109 дјеце. Да је ово мјесто освећено силом Васкрсења Христовог свједочи и Ловћенска капела „мученица“ која је васкрсла на овом мјесту.

У наставку пута, ка светитељу острошком, поклоници су посјетили манастир Вазнесења Господњег у Драговољићима и манастир Светог апостола Луке у Жупи Никшићкој у којима је служио и игумановао сам Свети Василије.

У послијеподневним часовима вјерници из Теслића су стигли у манастир Острог, гдје су сутрадан присуствовали јутарњем богослужењу и Светој Литургији. Свету тајну Евхаристије примили су у Горњем манастиру, благодарећи Светом Василију што их је удостојио да му приступе, замоливши га за небеско заступништво пред  Господом.

У повратку посјећују још једно мјесто голготе српског народа - страдалне Пребиловце. И на овом мјесту, као и у Пиви, присуствовали су приповједању кустоса спомен комплекса, о данима када су се Пребиловци селили на Небо. И овдје би посвједочено да сваком голготском путу слиједи тајна Васкрсења.

Благодарећи Богу и Светом Василију окончало се још једно поклоничко путовање, а вјерници добише духовно окрепљење и закриљење молитвама Светог Василија и новомученика пивских и пребиловачких.

ђакон Тадија Никчевић