ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА ХРАМА СВЕТОГ КРАЉА МИЛУТИНА У ЧОВИЋ ПОЉУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански, господин Фотије учинио је велику радост вјерном народу парохије човићпољско-доњожабарске, у селу Човић Пољу, благословивши  да се у Човић Пољу изгради храм посвећен Светом Краљу Милутину.

На дан Светог свештеномученика Патрикија 01. јуна 2019. године уприличено је освећење темеља будућег храма.

Освећење је извршио Његово Преосвештенство господин Фотије уз саслужења свештенства намјесништва брчанског.

Кума темеља је била госпођа Десанка Ћирић која је даровала и земљиште на коме се храм гради.

Освећењу темеља Храма светог краља Милутина присуствовао је и изасланик Предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић, господин Миладин Драгичевић.

По освећењу темеља господин Епископ је пригодним словом поучуо и благословио окупљени вјерни народ наше и околних парохија, након чега је уприличена трпеза љубави за све присутне.

Том приликом, је у име вјерног народа Човић Поља, господину Епископу уручен пригодан поклон за успомену и молитвено сјећање на овај, за нашу парохију, велики догађај.

протојереј-ставрофор Јово Р. Михајловић

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ХРАМОВНА СЛАВА ДОЊИ ЖАБАР ЧОВИЋ ПОЉЕ ОСВЕЋЕЊЕ