ТЕСЛИЋ: ПРАЗНИК ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ (ВИДЕО)

Зар нисте чули? Зар још нисте чули, да је поново Рај отворен?
Не Рај на земљи него на небу, не у времену него у вечности.
 И да су у тај непролазни Рај уведени:
преступник и разбојник и сиромашак;
преступник Адам, разбојник са крста и сиромашак Лазар.

Свети владика Николај Жички

Празник над празницима – Васкрсење Христово свечано је прослављен у теслићком храму Пресвете Тројице.

Путујући кроз „радосну тугу“ Великога Поста  и пјевајући пјесме Господу Богу, вјерници су се заједно са својим свештеницима припремали за новину онима који умријеше - Христово Васкрсење(1. Кор. 15,20). Ликујући побједи живота у Витанији са Мартом и Маријом, дошавши у Јерусалим са апостолима и положивши Христа у гроб, сви заједно смо у васкршњој ноћи постали учесници Нове Твари и Живота у Христу.

Васкршња ноћ је сведочанство о томе да је Христос жив и да је са нама, да смо и ми живи са Њим Живим. Сва васкршња ноћ јесте позив човеку да у овом свету и животу угледа и препозна зору тајанственога дана Царства Божијег.

''Данас пролеће миомирише - и нова твар ликује...", пева Црква на Васкрс. Нова твар ликује у вери, у љубави и у нади.

''Данас је дан Васкрсења и просветлимо се слављем, и један другог загрлимо, и рецимо: Браћо! И онима који нас мрзе опростимо све Васкрсењем и запевајмо – Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт уништивши, и онима који су у гробовима живот дарова'' – каже нам презвитер Александар Шмеман

На сам дан празника Васкрсења Христовог свештено братство храма Пресвете Тројице је  заједно са вјерницима подјелило и умножило радост празника. Порука која се вијековима већ свједочи и са којом се живи, и ове године је кроз посланицу Патријарха српскога послана свим вјерницима : Смрти, где ти је жалац? Аде, где ти је победа?

Христос Васкрсе - Ваистину Васкрсе!

Александар Митровић