ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ПОТРЕБНО НАМ ЈЕ ЈЕДИНСТВО - ВАСКРС (ВИДЕО)

Фото: БН ТВ
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански служио је на Васкрс, свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини.

Васкрс нам доноси смисао нашега живота, да нисмо очајници, да нисмо људи осуђени на смрт, него смо људи предодређени и призвани у вјечни живот и царско небеско. То се остварује благочестивим хришћанским животом на земљи, вјером, надом, љубављу, трудом и благословом цркве да живимо како то Богодоличи – истакао је у васкршњој бесједи Епископ зворничко-тузлански Фотије.

„Зато треба да се трудимо читаве године да будемо дјеца васкрсења, дјеца Светога Саве и Светог Симеона Мироточивог. И да живимо у љубави и јединству које нам је јако потребно и веома неопходно. Зато радујемо се данас јер Господ побиједи смрт, нашег највећег непријатеља, и дарова нам живот вјечни. Христос Васкрсе“, поручио је Епископ Фотије.

Он је навео да Васкрс значи побједу живота над смрћу, добра над злом и светлости над тамом.

Снимак цијеле Литургије (Бесједа Епископа је од 1:06:10)

Васршњем уранку у Саборном храму у Бијељини, уз многобројне вјернике, присуствовали су и градски челници и народни посланици из Семберије.

Извор: БН / НТВ Арена