СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У МАНАСТИРУ ТАВНА

У Теодорову суботу, од раних јутарњих часова, велики број православних вјерника из Семберије, Мајевице и других крајева, почели су да пристижу у древну Немањићку задужбину манастир Тавну.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у овој светињи, уз саслужење: умировљеног Епископа Константина (Ђокића), архимандрита Лазара (Кршића), протојерејâ-ставрофорâ Драгана Пејчића, архијерејског намјесника угљевичко-јањског и Цвике Мојића, те протођаконâ Славољуба Милошевића и Игора Станковића.

У току Свете Литургије Преосвећени Владика је рукоположио у свештени чин ђакона дипломираног теолога Светислава Пејчића из Јање.

Велико мноштво вјерника приступило је Светој Тајни Причешћа послије прве седмице Часнога поста.

Игуманија Марта, са сестринством ове Свете обитељи, уприличила је трпезу љубави за велики број гостију и ходочасника, што је иначе устаљена пракса у овом "драгуљу" нашега краја. Можемо слободно да кажемо да је све свето и честито било, у славу Оца и Сина и Светога Духа, амин!

Протојереј-ставрофор Драган Пејчић

ТЕОДОРОВА СУБОТА МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН РУКОПОЛОЖЕЊЕ