ВЛАДИКЕ НА ПОКЛОЊЕЊУ АВИ ЈУСТИНУ У МАНАСТИРУ ЋЕЛИЈЕ

Фото: Епархија ваљевска
Како су светитељске личности и духовно наслеђе Светог Владике Николаја и Преподобног Оца Јустина биле и остале нераскидиво повезане, на шта је у празничној беседи указао Преосвећени Епископ зворничко- тузлански Г. Фотије, данашњи предводници литургијског сабрања у манастиру Лелић, Епископи Јован шумадијски, Фотије зворничко- тузлански, Јеротеј шабачки, Исихије ваљевски и умировљени Владика Константин прослављање празника Лелићког Златоуста заокружили су поклоњењем моштима Преподобног Оца Јустина у манастиру Ћелије.

У светињи, у којој је славни богомудрац богослужио преко три деценије, дочекало их је сестринство обитељи, на челу са игуманијом мати Гликеријом.

Архипастири су се поклонили моштима Оца Јустина и, након срдачног разговора са сестрама, отишли својим домовима са благословима духовних горостаса чије молитве чувају Ваљевску епархију и цео православни свет.

Ј. Ј.

Извор: Епархија ваљевска