Бијељина: ОДРЖАН ДОНАTОРСКИ КОНЦЕРТ ЗА ПОМОЋ МАНАСTИРУ У ЖУПИ НИКШИЋКОЈ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У Епархијском културном центру у Бијељини синоћ је одржан донаторски концерт за фрескописање храма у Манастиру светог Луке у Жупи Никшићкој.

На концерту под називом "Не губи се добро - кад се за добро даје" наступили су Хор "Србадија" и ''Петропавловски појци'' из Бијељине, Павлина Радовановић са Косова и Метохије и други гости.

Вања Ковић, професор на Филозофском факултету у Београду, Никшићанка по рођењу, рекла је новинарима да је донаторско вече са истим циљем већ одржано у Београду, Никшићу и Tребињу.

"На сваком од тих места наступали су врхунски уметници, људи који имају осећај за обнову светиња и који негују духовну музику. Мисија ових вечери и јесте да се што више људи укључи у ову врсту добротворних акција", навела је Ковићева.

Она је навела да слиједи фрескописање које раде врхунски умјетници из Манастира свете Јелисавете у Бјелорусији.

Предсједник општине Никшић Марко Ковачевић захвалио је људима из Бијељине на љубави и помоћи за манастир на подручју Никшића који датира из периода Немањића.

"Важно је да се спајамо и на том културолошком и религијском плану и да показујемо заједништво, јер има много тога што нас повезује", рекао је Ковачевић.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић рекао је да је вечерашња хуманитарна акција организована како би се подржало и материјално помогло вриједно сестринство манастира.

"Овдје смо са браћом из Црне Горе и са Косова и Метохије да подржимо фрескописање храма, те да дамо несебичну подршку заједно са Епархијом зворничко-тузланском", истакао је Петровић и додао да је српски национални интерес управо сабирање око Српске православне цркве.

Дјевојчица из Ораховца на Космету Павлина Радовановић рекла је да се редовно одазива позиву за учешће у хуманитарним активностима, те да наступа на оваквим и сличним вечерима како би помогла колико може црквама, манастирима, породицама које немају кров над главом или болесној дјеци.

"Вечерас смо ту да помогнемо манастиру у Жупи Никшићкој. Надам се да све протиче како треба и да ћемо прикупити довољно средстава, а само молитвом Богу можемо све постићи", рекла је Павлина.

Донаторско вече одржано је уз благослов Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија.

Текст: СРНА
Фото: Епархија зворничко-тузланска

ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НИКШИЋ ЕПАРХИЈА БУДИМЉАНСКО НИКШИЋКА ПАВЛИНА РАДОВАНОВИЋ ХОР СРБАДИЈА ХОР ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ КОНЦЕРТ