Патријарх Порфирије: НЕ ЖЕЛИМО ДА НАМ НЕКО ДОЛАЗИ И НАМЕЋЕ СВОЈ НАЧИН ЖИВОТА

Фото: ТВ Храм
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је молебан за светињу брака и породице, слогу и мир у нашем народу, на платоу испред спомен-храма Светог Саве на Врачару, у недељу 11. септембра 2022. године.

Фото: Љубомир Самарџић

Молебану су молитвено присуствовали Преосвећена господа Епископи сремски Василије, новограчаничко-средњезападноамерички Лонгин, бачки Иринеј, шумадијски Јован, зворничко-тузлански Фотије, рашко-призренски Теодосије, крушевачки Давид, тимочки Иларион, нишки Арсеније, ваљевски Исихије, ремезијански Стефан, топлички и изабрани шабачки Јеротеј, хвостански и изабрани западноевропски Јустин, мохачки Дамаскин, марчански Сава, умировљени канадски Георгије, изабрани липљански Доситеј.

Молебану је присустовало десетине хиљада људи.

Православна вера нас је обликовала кроз векове, обликовало нас је Христово јеванђеље. Тим системом вредности организујемо лични, друштвени, породични живот. Тим системом градимо оно што јесмо, а то је - православни, јеванђељски живот у чијем средишту је љубав, не сентименталност. Та љубав је одговорност", казао је Патријарх Порфирије и истакао: "Створени смо за вечност, а јеванђеље Христово нас води у вечност".

"Ми никоме не намећемо оно што је наш начин живота. Нећемо ни да нама неко намеће, макар он мислио да је бољи од нас. Нећемо да нам каже било ко шта ми треба да радимо јер имамо Христа који нам говори шта је Богом установљено као природно или, како Максим Исповедник каже "противприродно". Благословио је брак као заједницу љубави мушкарца и жене и на таквом благословеном браку је изграђено друштво и овде и у Европи", појаснио је Патријарх српски, истакавши да породицу чине мушко и женско који покренути љубављу склапају брак.

Вијест у изради...

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕВРОПРАЈД МОЛЕБАН ЛИТИЈА БЕОГРАД ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ЛГБТ