ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СА ПАТРИЈАРХОМ ПОРФИРИЈЕМ У С. МАКЕДОНИЈИ

Фото: СПЦ
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије стигао је јуче у раним вечерњим сатима у манастир Калишта код Струге где су му Његово Блаженство Архиепископ охридски и македонски г. Стефан, архијереји, свештенство, монаштво и стотине верних приредили веома свечан дочек.

У  част Патријарха српског г. Порфирија, у чијој пратњи је Преосвећени Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, у храму древног Богородичиног манастира служена је доксологија. Стотине верних, старо и младо, малишани у народним ношњама нису крили радост што могу да приме патријарашки благослов.

Манастир посвећен Рођењу Пресвете Богородица у селу Калиште, на обали Охридског језера, западно од Струге, краси чудотворна икона Мајке Божје. Недалеко од храма налазе се целебни извори Светог Петра и Светог Ананијe, као и капела Светог Атанасијa у пећини.

Извор: СПЦ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ СИНОД МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА