У ГОСПОДУ УСНУО ЕПИСКОП ШАБАЧКИ ЛАВРЕНТИЈЕ (1935-2022)

У Господу је данас, 23. јануара 2022. године, уснуо Његово Преосвештенство Епископ шабачки г. Лаврентије (Трифуновић), потврђено је радију "Слово љубве" из Епархије шабачке. Новопрестављени Епископ Лаврентије био је најстарији Архијереј наше Помесне Цркве, који је 2017. године обележио 50 година архијерејске службе. О молитвеном испраћају новопрестављеног Владике Лаврентија ћемо благовремено известити. Вјечнаја памјат!

Почивши Владика Лаврентије, родом из Богоштице код Крупња, замонашен је у фрушкогорском манастиру Крушедолу, за викарног епископа изабран је 1967. године и био је најстарији архијереј Српске Православне Цркве, по годинама владичанске службе (55). Овај велики мисионар на Њиви Господњој, Српском роду је, поред дела Светог владике Николаја Охридског и Жичког, даровао и три задужбине – Соко Град, манастир Пресвете Богородице Тројеручице у Богоштици и задужбину у Богосавцу поред Шапца.

У спомен на новопрестављеног Архијереја СПЦ, подсетићемо вас на предивно слово које је Владика Лаврентије произнео на слави манастира Пресвете Богородице Тројеручице у Богоштици, 25. јула 2021. године и у коме је посебно нагласио: „Све ће у животу проћи. Али душа остаје. Кад се буде судило на страшноме суду биће присутни и душа и тело. Потрудимо се око спасења и душе и тела", рекао је тада Владика Лаврентије а за наш радио забележила гђа Зорица Зец. Овај звучни запис можете чути у наставку.

Извор: Радио "Слово љубве"

Фото: "Новости"

Слово Епископа Лаврентија на слави манастира Тројеручице у Богоштици 2021. године:

УСНУО УПОКОЈИО ЕПИСКОП ЛАВРЕНТИЈЕ ЕПАРХИЈА ШАБАЧКА