ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИСУСТВОВАО СВЕЧАНОЈ ДОДЕЛИ СВЕТОСАВСКЕ ПОВЕЉЕ СПКД ,,ПРОСВЈЕТАˮ

У четвртак 31. марта 2022. године у крипти храма Светог Саве на Врачару, Његова Светост Патријарх српски Г. Порфирије присуствовао је свечаној додели светосавке повеље Српског просвјетног и културног друштва ,,Просвјетаˮ из Београда режисеру Емиру Кустурици.

Свечности су присуствовали и Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије, Преосвећена господа епископи зворничко-тузлански Фотије, крушевачки Давид и ремезијански Стефан, викар Патријарха српског.

Повеља се традиционално додељује истанкутим појединицима који су у служби српском народу. У име СПКД ,,Просвјета" повељу је уручио председник СПКД ,,Просвјете“ из Београда проф др. Милимир Мучибабић.

Извор: ТВ Храм

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕМИР КУСТУРИЦА