ТРАГИЧНО ПРЕМИНУО МОНАХ СТЕФАН (АЧИЋ)

Са надом у вјечни живот и васкрсење Епархија бихаћко-петровачка обавјештава своје вјернике и цјелокупну јавност да је дана 7. децембра 2020. године, на спомен Свете великомученице Екатерине, у манастиру Глоговцу пострадао дугогодишњи монах и сабрат тог манастира Стефан (Ачић).

Иза тихог, повученог, смиреног монаха Стефана, одјевеног у овешталу расу крила се широкогруда душа препуна љубави према сваком човјеку.

Монах Стефан, у свијету Миодраг Ачић, рођен је 1. августа 1958. године у Инђији од оца Драге и мајке Милке. У Инђији је завршио основну и средњу школу за кувара. Ступа у радни однос у својој струци у хотелу „Војводина“ у Новом Саду. Посао кувара обављао је и у приморју, на бродовима, чак и у далеком Ираку. Свој коначни животни пут и циљ Миодраг налази у тишини манастира Илиња гдје бива замонашен 2007. године на празник Светог првомученика и архиђакона Стефана, чије име ће носити часно и достојно, и које ће оправдати кончином свога живота. У свезу Епархије бихаћко-петровачке монах Стефан ступа 2012. године и бива причислен братству манастира Глоговца. Иза тихог, повученог, смиреног монаха, одјевеног у овешталу расу крила се широкогруда душа препуна љубави према сваком човјеку.

У понедјељак, 7. децембра 2020. године, на спомен Свете великомученице Екатерине, засијао је још један мученик, монах Стефан, пострадавши у здањима Светогеоргијевске обитељи глоговчке. О опелу и сахрани оца Стефана јавност ће бити накнадно обавјештена.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије са свештенством и монаштвом Епархије бихаћко-петровачке упућује искрено саучешће сестри почившег монаха Стефана Мири и свим његовим сродницима.

Вјечан ти спомен драги у Христу оче Стефане. Христос васкрсе!

Извор: Епархија бихаћко-петровачка

УСНУО УПОКОЈИО СТЕФАН АЧИЋ МАНАСТИР ГЛОГОВАЦ ЕПАРХИЈА БИХАЋКО ПЕТРОВАЧКА