УОЧИ СЛАВЕ ЗАВРШЕНА ОБНОВА ХИЛАНДАРСКЕ ТРПЕЗАРИЈЕ

Завршена обнова хиландарске трпезарије

У Светој царској српској лаври Хиландару, у данима пред храмовну славу манастира, Ваведење Пресвете Богородице, завршена је обнова трпезарије Краља Милутина из 14. века. Темељно су реконструисане носећа подна и кровна конструкција, постављен је под од теракоте, какав је био и у време изградње објекта. Реконструисано је и уграђено 18 мермерних столова који су красили трпезарију до пре нешто више од 100 година. Освештавање обновљене трпезарије је извршено у среду 2. децембра.

За саму славу манастира чија прослава почиње вечерас свеноћним бдењем, у манастиру ће поред братије, бити десетак келиота из хиландарских келија на Светој Гори, појци из келије Светих Бесребреника из Новог скита предвођени старцем Дамаскином, који ће држати десну певницу и инжењери и радници упослени на обнови манастира. Гостију из других манастира, услед  важећи прописаних мера за заштиту од корона вируса, неће бити.

Фото: монах Милутин Хиландарац
Извор: Манастир Хиландар