ЦРКВА СВЕТОГ ЈОСИФА ИСИХАСТЕ – ПРВИ МУШКИ МАНАСТИР НА МАДАГАСКАРУ

Недавно је завршена изградња цркве Светог Јосифа Исихасте (Испосника) у Толијари на Мадагаскару.

Ово је прва црква подигнута у част овог великог свеца 20. века и служиће као црква првог мушког православног манастира на Мадагаскару.

Епископ Мадагаскара Продромос осветио  је цркву заједно са новим манастирским братством.

У манастир ће бити смештена и богословија, као и мисионарски центар који ће припремати домаће мисионаре за ширење Јеванђеља Христовог.

Епископ Подромос је подсетио на то да је пре неколико месеци примио позив неког брата из Грчке који га је молио да подигне цркву у част старца Јосифа, и то у време када он није био прибројан Сабору светих. Патријарх цариградски Вартоломеј је приликом своје посете Светој Гори у октобру прошле године најавио канонизацију старца Јосифа, и он је званично унет у календар светих одлуком Свештеног Синода Цариградске Цркве 9. марта 2020. године.

Извор: Orthochristian.com (са енглеског Информативна служба СПЦ)

ПОМЈЕСНЕ ЦРКВЕ ЦАРИГРАДСКА ПАТРИЈАРШИЈА МАДАГАСКАР МАНАСТИР СТАРАЦ ЈОСИФ ИСИХАСТА