Јерусалимски патријарх подржао Србију у очувању Космета

Јерусалимски патријарх Теофил подржао је Србију, прије свега у очувању Косова и Метохије, уз оцјену да је црква гарант очувања српског народа на Космету, изјавио је данас министар за иновације и технолошки развој Србије Ненад Поповић.

Јерусалимски патријарх навео је да је на Космету створен идентитет и култура српског народа, његова државност, као и Српска православна црква, због чега Србија никад не смије да преда Косово и Метохију, пренио је Поповић који борави у Израелу, гдје се сусрео са Теофилом.

Поповић је истакао да Србија никада неће признати Косово и Метохију, нити ће дозволити да постане члан УН, преноси Танјуг.

Српски министар за иновације и технолошки развој боравио је у Јерусалиму на Међународној конференцији о науци и технологији, заједно са министрима више од 25 земаља.

Извор: РТРС