АРХИЕПИСКОП АТИНСКИ ЈЕРОНИМ НЕ ЖЕЛИ ДА ИДЕ НА САБРАЊЕ У ЈОРДАН

Упитан о иницијативи јерусалимског патријарха Теофила да предложи сабрање предстојатеља помесних православних Цркава у Аману, у Јордану, атински архиепископ Његово Блаженство Јероним је рекао:

„Не могу јасно одговорити, јер не знам критеријуме и одакле они долазе. Не знамо да ли је то став Патријарха (тј. јерусалимског), нити  да ли о томе Патријарх  васељенски зна или не. Не може свако да сазове свеправославно сабрање. То је прерогатив Васељенског патријарха. Ако нас позове Васељенски патријарх, нећемо рећи не, али ако нас позове неко ко  је првојерах друге помесне Цркве, рећи ћу не.“

Изјава је уследила после Архиепископовог састанка са америчким амбасадором у Атини Џефријем Пaјeтом.

Блажењејши и шеф америчке дипломатске мисије у Грчкој разговарали су током једног сата о свим актуелним дешавањима у вези са избегличким и украјинским питањима.

Извор: Orthodoxtimes.com (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)