(ПОЗИВ) ВАСКРШЊА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА У ЗВОРНИКУ

Обилазећи парохијане у току васкршњег поста, увидјели смо да је тренутно стање још више угрозило егзистенцију оних који су и раније живјели у тешким животним условима. Трудећи се да им помогнемо, благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а у сарадњи са Добротоврном организацијом Тројеручица (ДОТ) Црквена општина Зворник - Стари Град покренула је хуманитарну акцију ради помоћи онима којима је помоћ најпотребнија.

Налазећи се у данима васкршњег поста када се постом и молитвом, потпомогнути Божијим милосрђем, ослобађамо силе гријеха ради што достојнијег сусрета и сједињења са Васкрслим Господом кроз Свето Причешће, трудимо се да учинимо што више добрих дјела према нашој браћи који у сиромаштву страдају.​

У ово смутно вријеме потрудимо се да не​ заборавимо да је човјек биће заједнице, те се трудимо да не постанемо саможиви и самољубиви већ човјекољубиви, а преко човјека који је слика Божија, богољубиви.

Овим путем позивамо све наше парохијане и све људе добре воље који су у финансијској могућности, да за новац који им претекне у данима поста, помогну нашу акцију или неку сиромашну породицу у својој близини и потроше исти на богоугодно дјело јер: „Блажени су милостиви јер ће бити помиловани“ (МТ. 5,7).

Намирнице је најбоље оставити до Велике Суботе у црквеној продавници у дворишту Старе зворничке цркве. У суботу послије Свете Литургије, планиран је обилазак угрожених породица.

Протопрезвитер Милош Зекановић

НАЈАВА