МЕРМЕРНИ КРСТ, СТАР ОКО 1200 ГОДИНА, ОТКРИВЕН НА СЈЕВЕРУ ПАКИСТАНА

Један хришћански мермерни крст, тежине између 3 и 4 тоне, откривен је од стране групе универзитетских истраживача археолога на сјеверу Пакистана. На основу првих анализа, крст би могао да је стар око 1200 година, што је чињеница која потврђује присуство хришћанства на тим просторима.

Откриће се десило у Скарду, на планини Каракорум у области Балтистан. У пратњи мјесног становништва, представници Универзитета Балтистана посјетили су мјесто открића крста у циљу почетне анализе открића.

Истраживачи су у првом обраћању истакли да се ради о највећем пронађеном крсту на индијском полуострву. Такође, ради се о првом светом крсту који је пронађен у области Балтан. Замјеник декана Универзитета Балтистана, Мухамед Наим Хан, изјавио је да крст који је пронађен “као да је сам сишао са неба у планински вијенац Каракурум”.

Извор: Митрополија ЦП

ХРИШЋАНСТВО ПАКИСТАН МИСИЈА ЦРКВЕ ИСТОРИЈА ЦРКВЕ ХРИШЋАНСКА ИСТОРИЈА