СЈЕЋАЊЕ НА ДР МИОДРАГА ЛАЗИЋА

У знак захвалности за све што је учинио за свој народ присјећамо се гостовања др Миодрага Лазића у Епархијском културном центру у Бијељини 2018. године поводом пројекција филма и предавања о теми „Дјеца у рату“

О страдању српске дјеце у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату  у Епархијском културном центру Бијељини свједочио је хирург Миодраг Лазић чије је искуство о 1.200 ратних дана од Книна до сарајевског ратишта документовано у филму и књизи "Дјеца у рату - дневник ратног хирурга".

"Болница ''Жица'' у тадашњем Српском Сарајеву на Илиџи по својим резултатима спада у највеће ратне болнице у модерној историји. Приручна зграда претворена је у болницу кроз коју је прошло 15.500 рањеника и урађено 3.500 операција у општој анестезији", рекао је Лазић новинарима уочи предавања у оквиру манифестације "Дани сјећања" у Републици Српској која је посвећена страдању српске дјеце у 20. вијеку.

Ратни хирург, добровољац из Ниша, истакао је да је на сарајевском подручју са преко 100.000 становника било огромно страдање цивила, а најтрагичније је тешко рањавање 450 српске дјеце млађе од 14 година.

Повезане вијести:

Ко је био Др Миодраг Лазић, легендарни ратни хирург ВРС?

Пројекција филма и предавање о теми „Дјеца у рату“

ПРЕДАВАЊА ДР МИОДРАГ ЛАЗИЋ ДЈЕЦА У РАТУ ДНЕВНИК РАТНОГ ХИРУРГА ДАНИ СЈЕЋАЊА РЕПУБЛИКА СРПСКА ОДБРАМБЕНО ОТАЏБИНСКИ РАТ НАСЉЕЂЕ