Насловна /

Архијерејска литургија у Теслићу

У недјељу 26. новембра т.г. када наша света Православна Црква прославља светог оца Јована Златоустог, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије посјетио је парохије теслићке и служио свету Архијерејску  Литургију у храму Пресвете Тројице  на градском тргу у Теслићу.
Ово је прва посјета епископа Фотија парохијама теслићким и Архијерејском намјесништву теслићком. У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали: протојереји-ставрофори; Саво Кнежевић, Боро Шањић и Вукан Субић, синђел Данило Гаврановић и протођакон Славољуб Милошевић.
Изражавајући радост и задовољство због љепоте храма, Епископ Фотије је поучио присутне истинама Светог Јеванђеља  и напоменуо да прича коју смо чули о милостивом Самрајанину све нас позива  да према ближњем изградимо однос љубави у Господу Исусу Христу. Такође, Епископ се осврнуо и на данашњи празник св. Јована Златоустог и позвао да сви слиједимо његов подвиг и да нам овај светитељ буде примјер у трпљењу и љубави за Господом. Нагласивши важност светога причешћа као истинскога сједињења са Господом, Епископ је позвао све вјернике да приступају светој чаши, и у предстојећем периоду поста да се чешће причешћују.
Овом приликом, Епископ је поклонио храму позлаћену икону Пресвете Тројице позивајући тиме вјерне да одано служе Господу Богу нашему. У име свештеног братства старјешина храма, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић захвалио је Епископу за дар и благослов и уз заједничку трпезу уручио му икону светог краља Драгутина и његово, калиграфски исписано житије.