Филијални храм - ЗОВИК

Храм Пресвете Тројице

Садашњи храм је саграђен 1973. године, а освештао га је исте године епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић. Храм је грађен од камена и ситне цигле, димензија 12х6 метара, и има звоник.

На мјесту данашњег храма постојао је храм посвећен Вазнесењу Христовом. Према предању тај је храм саграђен у другој половини XVIII вијека. Унутрашњост храма била је украшена скупоцјеним иконама, донесеним из Русије. Храм су саградили Цинцари, који су у то вријеме били насељени у овим крајевима. Храм је запаљен 1941. године, а нови храма подигнут је 1973. године.

Данашњи храм је у Одбрамбено-отаџбинском рату оштећен 1992. године, а обновљен је 2010. године. Храм је живописао Теодор Кесић из Београда 2010/11. године. Иконостас од храстовине израдио је Милан Ивановић из Брчког 2009/10. године. Иконе на иконостасу живописао је Младомир Тодоровић, ректор Богословије у Сремским Карловцима.

Матичне књиге

Ово је некада био парохијски храм Зовичке парохије, те су посебно вођене матичне књиге од 1865. године, а одузеле су их државне власти након Другог свјетског рата, али су све враћене 1976. године.