Филијални храм - Д. БУКОВИЦА

Храм Светог Василија Острошког

Храм је димензија 14х6,5 метара. Градња храма почела је 2003. године према пројекту архитекте Сретана Ристића, родом из Доње Буковице, а тренутно настањеног у Бијељини. Темеље је освештао 09. маја 2004. године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Након завршене градње 2009. године храм је освештао 18. октобра исте године надлежни архијереј г. Василије.

Иконостас од храстовине у дуборезу израдио је Томислав Живковић из Крагујевца. Иконе на иконостасу живописао је Живорад Илић из Лознице. Исти умјетник живописао је храм 2011/12. године.

Хришћанска заједница у овом селу опстала је и након Другог свјетског рата, али тајно. У тајности су се састајали у приватним домовима и ту водили духовне разговоре.