Новодворовска

Парох:
Жарко Лазаревић, протонамјесник

О парохији
Ова парохија формирана је 2005. године тако што су издвојени дијелови Бијељинске и Дворовске парохије. Новодворовску парохију чине три приградска насеља: Нови Дворови – Бакрачићи, Гојсовац и Рудине.

Парохијски храм
Храм Светог Јована Крститеља (Рођење Светог Јована Крститеља) у Новим Дворовима. Храм је димензија 19,60×10,18 метара. Градња храма почела је 2004. године, а темеље је освештао 07. јула исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Изградња храма завршена је 2008. године, а храм је освештао 28. септембра исте године епископ г. Василије. Ктитор храма је Васо Закић, поријеклом из Чађавице код Бијељине, а храм је подигао као молитвено сјећање на свога покојног сина Предрага.
Иконостас  у дуборезу од храстовог дрвета израдио је 2008. године ђакон Томислав Живановић из Крагујевца, а иконе на иконостасу живописали су Д. Живковић, Ђ. Ђорђевић и М. Максимовић. Живописање храма започели су 2009. године Дарко Живковић из Баточине, Ђорђе Ђорђевић из Инђије и Милош Максимовић из Фоче. Они су живописали олтарску апсиду, а живописање храма наставио је Синиша Будимир из Бијељине.