Дворови - Храм св. вмуч. Прокопија

протођакон:
Лазар Илић

О парохији

Парохију 1. при Храму св. велмуч. Прокопија у Дворовима чини село Дворови са засеоцима: Ханаиште, Љесковача и Гајеви.

Парохијски храм

Храм светог великомученика Прокопија у Дворовима

Градња храма почела је 1992. године, а 3. маја исте године темеље је освештао Епископ зворничко-тузлански г. Василије. Том приликом кума темеља била је Слађана Рафаиловић. Градња храма завршена је 1996. године, а храм је освештао 29. септембра исте године надлежни архијереј г. Василије. Кумови храма били су Драгољуб и Слободанка Савић.

Храм је живописао Петар Билић из Београда од 2002. до 2003. године. Првобитни иконостас од храстовине израдио је столар Брано Мајсторовић из Дворова. Иконе је живописао Гојко Ристовић из Београда. Године 2013. нови иконостас од дрвета липе у дуборезу израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на новом иконостасу живописао је Миодраг Животић из Београда.

Матичне књиге

Матичне књиге у Дворовима воде се од 1897. године и чувају се у парохијској канцеларији. Након Другог свјетског рата биле су одузете, али су враћене 2005. године.