Даздаревачко - тријешничка

Парох:
Небојша Товирац, протонамјесник

О парохији

Даздаревачко-тријешничку парохију чине села: Даздарево, Тријешница, Крива Бара и мањи дио села Дворови.

Парохијски храм

Храм Сабора српских светитеља налази се у Даздареву

Градња храма, димензија 21,45х10,6 метара, почела је у септембру 1999. године, а темеље је освештао је 03. октобра исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије. Том приликом кум темеља био је Цвијетин Томић из Даздарева. Пројекат храма израдио је архитекта Љубиша Шкорић из Бијељине.

Градња храма завршена је 2004. године, а 12. септембра те године храм је освештао надлежни архијереј г. Василије. За кума храма изабран је Младен Ерић из Даздарева.

Храм живопише Синиша Будимир из Бијељине. Иконостас од храстовине у дуборезу израдио је Драган Петровић из Београда. Иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда.

Матичне књиге

Парохијске матичне књиге воде се од 2005. године.