Бијељина - храм Рођења Пресвете Богородице

Ђакон:
Небојша Ерак

О парохији

Бијељинску четврту парохију чини дио града Бијељине, и то улице: Трг ђенерала Драже, Војводе Степе Степановића, Српске добровољачке гарде, Пушкинова, Бањанска, Светозара Миловића, Краља Драгутина, Кнеза Иве од Семберије, Десанке Максимовић, Др Розе Папо, Тиршова, Паје Јовановића, Мајке Јевросиме, Жичка и Уроша Предића.

Парохијски храм

Саборни храм Рођења Пресвете Богородице. Храм је димензија 28х24 метра. Градња храма почела је 1999. године према пројекту архитекте Наде Филиповић  из Бироа „Дата-пројект“ из Бањалуке. Темеље храма освештао је епископ зворничко-тузлански г. Василије на дан храмовне славе 21. септембра 2002. године. Храм има централну куполу и звоник висок 44 метра, који је тријемом повезан са храмом. На звонику су постављена четири звона укупне масе 4000 kg. Након завршене градње 2009. године храм је освештао 20. септембра исте године надлежни архијереј г. Василије. Приликом освештања кумови храма били су: предсједник Владе Републике Срспке г. Милорад Додик из Бањалуке, начелник општине Бијељина г. Мићо Мићић и г. Митар Перић из Бијељине.
Иконостас од славонског храста у дуборезу израдио је Александар Нинковић из Модриче. Иконе на иконостасу живописане су у радионици Петра Билића у Београду. Радови на живопису храма трајали су од 2008. до 2011. године. Комплетан живопис дјело је Милоша Максимовића из Новог Сада, Ђорђа Ђорђевића из Инђије и Дарка Живковића из Баточине.