Тутњевачка

Парох:
Бранислав Рађен, протојереј-ставрофор

О парохији
Tутњевачку парохију чине села Тутњевац и Пушковац.

Парохијски храм
Храм Покрова Пресвете Богородице у Тутњевцу. Градња храма, димензија 19,5x7,5 метара, почела је 1977. године. По благослову епископа зворничко-тузланског Лонгина Томића темеље храма освештао је протосинђел Василије Качавенда 18. септембра 1977. године. Пројекат храма израђен је у Пројектном бироу при Патријаршији у Београду. Градња је завршена 1981. године, а 30. августа исте године храм је освештао патријарх српски Герман, уз саслужење више епископа и то: шабачко-ваљевског Јована Велимировића, далматинског Николаја Мрђе и зворничко-тузланског Василија.
Мајстор Тешо Џолић из Драгаљевца израдио је иконостас од липовог дрвета. Иконе на иконостасу су барокног стила, а живописао их је Тр. Муфтински (овакав натпис стоји на иконама), док у љетопису пише професор Муфтић (наводи се само презиме). Храм живопише Горан Пешић из Чачка.