Филијални храм

Храм Светог великомученика Георгија на гробљу Трновац. Градња храма димензија 14х10 метара почела је 1899. године. Темеље је освештао 1899. митрополит Григорије Живковић. Храм је задужбина познате тузланске трговачке породице Јовановић и то браће Пере, Лазе и Ристе. Они су себи у крипти храма саградили породичну гробницу у којој су сви сахрањени. Након завршене градње храм је освештао митрополит Григорије Живковић 14. октобра 1900. године.
Храм је живописао 1981. године академски сликар Драган Бјелогрлић из Новог Сада. Иконостас је израђен 1979. године у дуборезачкој радњи „Милошевић“ из Прељине код Чачка. Иконе на иконстасу живописао је 1981. године јеромонах Павле Калањ из манастира Градиште у Црној Гори. О градњи овога храма постоје подаци и у мемоарима „Времеплов“ Драгише Трифковића из Тузле.