Пожарничка

администратор парохије:
Никола Чекетић, јереј

O парохији

Пожарничку парохију чине села: Пожарница, Баре, Ковачево Село, Вис, Ковачица, Тракиловића Ријека, Колимер, Цвиљевина, Гајеви и Гојино Брдо.

Парохијски храм

Храм Вазнесења Господњег у Пожарници

Није познато када је почела изградња. Храм је освештао митрополит зворничко-тузлански Николај Мандић 26. октобра 1896. године.

Током ратних сукоба у БиХ (1992-1995) храм је, ван ратних дејстава, минирала тзв. Армија БиХ из Тузле. Тада су срушени звоник и олтарска апсида, а остали дио храм остао је у рушевном стању.

Из наведеног разлога светосавски дом је 2004. године преуређен у богослужбени простор. Минирани храм је био живописан. Као и живопис тако и иконе на иконостасу усљед минирања уништене су заједно са изузетно вриједним иконостасом.

Комисија за очување националних споменика БиХ овај храм је прогласила националним спомеником културе.

У току 2015 г. годинe почела је, а 2016. је завршена, обнова храма. Обновљени храм на празник Светог пророка Илије 02. августа 2016 г. је освештао Његово Преосвештенство епископ зворничко- тузлански г. Хризостом.