Осмачка

Парох:
Мићо Бабић, протонамјесник

О парохији

Осмачку парохију чине: Осмаци са засеоцима Борогово и Сајтовићи, те село Ракино Брдо са засеоцима Пандури и Зелина Горња.

Парохијски храм

Храм Пресвете Тројице у Осмацима

Градња храма, димензија 20х15 метара, почела је 1985. године према пројекту Пантелије Јањића из Осмака. Темеље је освештао исте године епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Након завршене градње 1989. године храм су освештали 10. септембра исте године митрополит симферопољски и кримски Леонтије Гудимов из Руске православне цркве и епископ зворничко-тузлански г. Василије.

Иконостас од храстовине израдио је Милан Гаврић из Малог Зворника. Иконе на иконостасу живописао је у барокном стилу академски сликар Димитрије Риђички из Новога Сада.

Дана 25.јула 2020. Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије освјештао је живопис у храму.