Филијални храмови

Храм Светог апостола и јеванђелисте Марка у селу Крајшићи код Олова. Градња храма, димензија 15х8 метара, почела је 2005. године. Земљиште на којем је подигнут храм даровао је Божо Којадиновић из Крајшића. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 15. јула 2007. године. Кум темеља био је Драго Рибић родом из Крајшића, а настањен у Сиднеју, Аустралија. Исти епископ освештао је храм 2008. године. Кум храма био је Радомир Милидраговић са Рудина. Кумови крстова били су Василије Вукмановић настањен у Торонту (Канада) и Петар Дупљанин са Рудина. Звоно су даровали тројица браће Тадија, Љубо и епископ Лонгин Крчо.
Иконостас од храстовине израдио је Драган Шојић из Бање Ковиљаче. Иконе на иконостасу живописао је Петар Билић из Београда. Олтарску аспиду живописао је Гојко Ристановић из Београда 2011. године.

Храм Светог великомученика Прокопија у Ајдановићима. Градња храма, димензија 12х8 метара, почела је 1990. године. Храм је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 1991. године. Током рата (1992-1995) храм је погођен гранатом испаљеном са муслиманске стране. Том приликом изгорио је дио крова. Након окончања ратних сукоба са храма је однесена столарија. Обнова је услиједила од 2003. до 2005. године, када је у потпуности саниран кров и постављена столарија. Иконостас од храстовине склоњен је на вријеме током рата и сачуван. Враћен је у храм 2004. године.

Капела Вазнесења Господњег у селу Дрецељ код Олова. Градња капеле, димензија 7,5х4 метра, почела је 2012. године према пројекту архитекте Миљана Вујадиновића са Пала. Капелу је освештао 21. маја 2015. године епископ новограчанички и средњезападно амерички г. Лонгин уз присуство епископа зворничко-тузланског г. Хризостома.
Простор села Дрецељ много година је погађао град, уништавајући љетину, те су мјештани још у вријеме Краљевине Југославије први пут прославили Вазнесење Господње и од те године ни једна временска непогода, а нарочито град, није задесила село. Мјештани овога села су, све до данас, наставили да прослављају овај празник као крсну славу села.