Филијални храм - СТАРИ ХРАМ - Јасеница

Храм Светих апостола Петра и Павла, на међи села Јасенице и села Потпећ

Не зна се када је почела градња храма. Храм је освештао митрополит зворнички Григорије Живковић 1900. године.

У посљедњем рату (1992-1995) храм је тешко оштећен од стране муслиманских оружаних паровојних јединица. Приложена фотографија најјасније говори о димензији страдања овог храма. Звоно са звоника је односено.

У периоду од маја 2018. до јула 2019 године на темељима старог храма подигнут је нови храм.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије је у суботу, 14. јула 2018. године осветио обновљене темеље храма Светих апостола Петра и Павла у селу Јасеница, општина Сребреник.

Изасланик Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, умировљени Епископ средњоевропски Константин (Ђокић), уз саслужење више свештеника је обавио свети чин освећења новога храма 3.августа 2019. године.

Стари храм датира из 1890 године, и био је као и данашњи димензија 18x14 метара.

Поред храма налазио се парохијски дом, и школа која је престала са радом 1942. године.