Филијални храмови

Храм Светих апостола Петра и Павла, на међи села Јасенице и села Потпећ. Не зна се када је почела градња храма. Храм је освештао митрополит зворнички Григорије Живковић 1900. године. У посљедњем рату (1992-1995) храм је тешко оштећен од стране муслиманских оружаних паровојних јединица. Приложена фотографија најјасније говори о димензији страдања овог храма. Звоно са звоника је односено.

Храм Пресвете Тројице у селу Потпећ код Сребреника. Храм је димензија 14х7 метара. Градња храма почела је у априлу 1989. године. Темеље је освештао епископ зворничко-тузлански г. Василије 16. јула 1989. године. Током рата (1992-1995) тек подигнути храм је девастиран од локалних муслимана. Након рата храм је обновељен и приготовљен за освећење. Освештао га је епископ Василије 18. јула 2004. године.
Иконостас од јеловог дрвета израдио је Петар Нинковић из Крушковог Поља. Иконе на иконостасу живописао је Гојко Ристановић из Београда.

Храм светих Кирила и Методија у селу Средња Драгуња. Земљиште за изградњу храма освештао је 23. новембра 2015. године епископ зворничко-тузлански г. Хризостом.